דברים שפשוט לא עושים / Stoya


 

זהו תרגום של צמד פוסטים מאוד חשובים של כוכבת הפורנו Stoya (ותודה לרבנית על ההגהה)

1

אני ממש יכולה לזכור כל פעם שמישהו נגע בי בלי רשות ביריד מקצועי או בועידה. בשנה הראשונה שלי ביריד ונוס בברלין, היה איש אחד שדחף שתי אצבעות לתוך הוגינה שלי שהיתה מכוסה בתחתונים. זה היה ממש מהר, כאילו רגע אחד הוא רק עמד שם וברגע השני כבר ניסיתי להבין איך המשולש של התחתונים שלי הגיע אל בין השפתיים. בטקסס היה איש אחד שמעך לי את התחת ממש באלימות בזמן שהצטלמנו יחד ואז צחק על איך ש"צייצתי כמו חזרזיר". ברצינות. אני די מאוכזבת עד כמה הוא היה הסטראוטיפ בהתגלמותו. ב AVN השנה, מישהו תפס לי את הזרוע בדרך מהמעליות אל הביתן של דיגיטל פלייגראונד. הוא עזב רק אחרי שהכנסתי לו אגרוף באזור האשכים. בממוצע יש שלושה אנשים בכל כנס שמנסים את הגישה היותר מעודנת ורק גולשים עם היד שלהם טיפה נמוך מדי במורד הגב שלי כשאני עומדת לידם להצטלם. כל אחד מהם מתנצל כשאני מחזירה בעדינות את היד שלהם למקומה ומזכירה להם שאני לא בובה מתנפחת.

וכל מה שכתבתי למעלה הוא כלום, ממש כלום, בהשוואה למה שקורה לסתם בחורה שהולכת במקום ציבורי לאור יום. עם שיער מלוכלך בקוקו או מגולגל, בלי איפור ובבגדים רחבים. עם אוזניות באזניים, בבית קפה או בתחתית עם האף תקוע בספר, או מדברת בטלפון.

היו גברים שעקבו אחרי לאורך הרחוב ונעצו בי אצבעות במה שרק אפשר להניח שהוא ניסיון לקבל את תשומת ליבי. גברים תפסו בחוט האוזניות ותלשו אותם מאוזני. הרבה פעמים. גברים תפסו חלקים בגופי, או את המעיל שלי, או את רצועת התיק. פעמיים, בזמן שהעברתי את הלירה שלי (חישוק מתכת בקוטר מטר שאני מתאמנת עליו בלולינות) הם תפסו בחישוק וסירבו להרפות עד שאיימתי לבעוט בהם. הם דחקו אותי לפינות של קרונות כמעט ריקים בתחתית, עקבו אחרי רחובות שלמים ואז עמדו וחיכו מחוץ לאותה חנות שחמקתי לתוכה ונשארתי בה זמן ארוך לגיחוך. הם עוצרים את המכונית באמצע מעבר חציה לנעוץ עיניים ולצעוק דברים דרך החלון. לפני שנים, בפילדלפיה, איש אחד הסתובב בשכונה שלי ושאל אנשים אם הם יודעים איפה גרה הבחורה הלבנה עם השיער הכחול, כי הוא רוצה להחזיר לה את הטלפון שלה. למזלי השכנים שלי היו חכמים מספיק לא ליפול בזה.

הם אומרים שיש לי תחת מתוק, ציצים יפים, שמלה ממש יפה. הם אומרים שאני אהיה האישה שלהם, או שאראה נהדר עם הזין שלהם בפה. הם מנסים (וכנראה גם מצליחים לפעמים) לצלם במורד המחשוף. הם שואלים אם הם יכולים לקבל את המספר שלי, הם שואלים היכן אני גרה, למה אני לא מחייכת, למה החבר שלי מרשה לי ללכת ככה לבד. אחר כך הם שואלים אותי למה אני כזאת כלבה, אם הכוס שלי עשוי מקרח. הם אומרים שהם אף פעם לא עושים ככה, כאילו שאיכשהו גרמתי להם להתנהג ככה ושזה מגיע לי. הם אומרים שהם רק צוחקים, נותנים לי מחמאה. לעיתים די תכופות הם נעשים מרושעים וגולשים כמו חולי טורט לפזמון קולני של כלבה-זונה-כוס-נותנת.

לפני שאתם מנסים להסביר לי שזה בגלל שאני מתפשטת למחייתי, הרשו לי לציין שזה התחיל הרבה לפני שהגעתי לגיל 18. הרשו לי לומר לכם שאין אישה אחת שאני מכירה שאין לה לפחות סיפור מפחיד אחד על הטרדה ברחוב, ומגוון רחב של סיפורים על סתם מקרים מעליבים או מרגיזים. הרשו לי להזכיר לכם שבחדר מלא חובבי פורנוגרפיה, שראו אותי עם זין בפה ויכולים לקנות העתק של הוגינה שלי בקופסא, אני מקבלת הרבה יותר כבוד מאשר כשאני הולכת סתם ברחוב.

2

נראה שנשים התחילו לחלוק את ההטרדות המיניות שחוו בכל מקום בשבועות האחרונים. בגלל זה החלטתי לחלוק את שלי. כמו שג'ן בנט אמרה בטוויטר, בהחלט יש משהו באוויר. זה צריך להיות באוויר. רק אם נדבר על משהו נוכל לעזור לאנשים להבין שהוא עניין חשוב. כשאנחנו משתפות אנחנו אומרות אחת לשניה שאנחנו לא לבד. דיון פתוח מעלה מודעות לדברים כמו http://www.slutwalktoronto.com/ ו http://www.ihollaback.org.

הטרדה ברחוב היא לא מקרה בודד וגם לא נדירה. זה לא קורה רק באמריקה. זה לא קורה רק לבנות צעירות או כאלה שנחשבות יפות באופן מסורתי. זה לא קורה רק בתחבורה ציבורית או באזורים עניים.

אנחנו לא צריכות כלב גדול ועצבני בשם פנסטר להגן עלינו. אנחנו לא צריכות לשאת מיכל גז או סכין, בתקווה שנוכל להשתמש בו כראוי כשנזדקק לו, או להשקיע שעות מחיינו בלימוד הגנה עצמית (משהו שהרבה נשים לא יכולות להרשות לעצמן מבחינת זמן או כסף). אנחנו לא צריכות לנוע בחבורות כדי להרגיש בטוחות (שוב, זה לא תמיד ממש אפשרי).

גברים רבים הגיבו שהם רוצים להתנכר למיגדר שלהם. שהם לא הבינו, עד שלא התחלנו לחלוק את הסיפורים שלנו בכל מקום, איך זה להיות אשה. שהלוואי והיה משהו שהם היו יכולים לעשות. שהם מצטערים שגברים אחרים מתייחסים ככה לאנשים. גברים לא אמורים להרגיש שהם צריכים להתנצל בשם המיגדר שלהם, או להתבייש שהם זכרים. אלא אם הם מאלה שמטרידים, אני לא חושבת שהם צריכים להתנצל.

יש דברים שאפשר לעשות. כשמישהו שאתה מכיר מתחיל להטריד אישה, תידעו אותם שמה שהם עושים הוא לא לעניין. כמו: "לבחורה הזאת יש זכות להתעצבן כשאתה רודף אחריה ככה ברחוב. היא לגמרי צדקה כשאמרה שזה קריפי." או "הקטע הזה שסיפרת איך במסיבה שמת את הזין שלך על הפנים של הבחורה השיכורה, שאתה לא מכיר, כשהיא ממש לא רצתה אותו שם אבל הייתה יותר מדי רדומה (2) להזיז אותך, הקטע הזה ממש לא לעניין, גבר."

למדו כל מוח גברי(1) שעדיין ניתן להשפעה (אחים, חברים, בנים) שלנהוג ב(א)נשים בכבוד זה הדבר הנכון לעשות. אל תשכבו עם מניאקים. אל תמצצו להם, אל תעשו להם ביד, אל תתנו להם את המספר שלכן. אם תשמעו אישה מבקשת מגבר שיעזוב אותה, או שהיא צועקת שהוא מאונן בתחנת רכבת, תוסיפו את קולכן אל שלה. תגידו "זה לא בסדר. זה לא לעניין. אנחנו רואות מה אתה עושה וזה לא מקובל עלינו."

(1) אני מתמקדת בגברים פה כי מעולם לא התנסיתי או שמעתי על מקרה של הטרדת רחוב מאיימת על ידי אישה. אולי אני טועה. יכול להיות.

(2) ב'רדומה' הכוונה ל"מנוטרלת בגלל שסיממו אותה, או בגלל חוסר יכולתה לאמוד את עמידותה לאלכוהול"

הפוסט המקורי

4 תגובות בנושא “דברים שפשוט לא עושים / Stoya

 1. היא מדברת שטויות במיץ עגבניות. הייתי בישראל וגם בחו"ל, עבדתי שנים במועדוני לילה. מעולם לא עשו לי משהו מזה. לדחוף אצבעות לכוס??? פעם לפני מאתיים שנה מישהו נגע לי בתחת. לפעמים אני שומעת הערות על היופי שלי מגברים ברחוב. זה הכי הרבה.

  אהבתי

  1. אני לא חושב שאת יכולה להעיד לגבי מה שהיא חוותה או לא חוותה בדיוק כמו שאני או כל אחד אחר לא יכול להגיד אם נגעו בך או לא.
   אם גבר זר ברחוב מעיר לך וזה נעים לך, או סתם לא מזיז לך, זה לא אומר שאישה אחרת לא תחווה את זה באופן אחר לגמרי.

   אהבתי

  2. שמחה בשבילך. באמת.
   לצערי חוויתי הטרדה מינית. יותר מ0עם אחת. לא ברמות קשות אבל לחלוטין לא נעימה.
   מישהו שנצמד אלי באוטובוס כביכול בגלל הצפיפות אבל עקב אחרי וניסה לחזור על מעלליו כשעברתי מקומות בעמידה עד שירד לבסוף. לא היה לי את השכל להבין ולצרוח עליו.
   מישהו שהצפיה בי ובחברןתי ברחוב עשתה לו את זה ברמה חולנית כלשהי.
   וזה בלי מחשופים או לבוש קצר או כלום. סתם מעצם היותי. והיו עוד מקרים.

   היום לשמחתי הרבה המצב האישי שלי אחר, אבל המחשב. על ילדתי הצעירה והתמימה שאולי חלילה תתקל במישהו כזה עושה לי ממש רע.

   אז החוויה שלה לחלוטין שווה קריאה ולוואי ותוביל שינוי.

   אהבתי

תגובות

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s